top of page

חוזרות הביתה - טיפול פסיכותרפיה לנשים במעגלי החיים

יש בך הכל, ככה ממש כמו שאת.

כן, אני יודעת שאת חכמה, אינטואיטיבית, עמוקה. שאת יצירתית, מוכשרת ויפה - מבפנים ומבחוץ. 

אני זוכרת שאת שייכת - לגופך, לאדמה, לחיים עצמם.

אבל אני גם יודעת כמה קל ללכת לאיבוד, להתרחק מעצמנו, מהידע והכוחות.
עד כמה הדרך עשויה להיות קשה, להציף פחד, בלבול, חוסר אונים ואשמה.
זה קורה לכולנו, הירידה הזאת מהשביל, המפגש עם כאב, התחושה שהכל תקוע או לא עובד,  שאי אפשר. 

 

בעומק לבי אני מאמינה שכל קושי הוא קריאה לשינוי, שכל מעבר חיים מאתגר, קונפליקט ביחסים, משבר גופני או רוחני, נובע, בין היתר, מתשוקה לקשר עמוק יותר עם העצמי, מתנועה תת קרקעית המבקשת להפיח חיים במה שנשכח, כואב או זקוק לריפוי, או לכל הפחות - פותח בפניך הזדמנות לכך. 

 

המפגש הטיפולי הוא קודם כל רשות שאת מעניקה לעצמך. רשות להיות בדרך, לגדול ולהרבות טוב בעולמך הפנימי והחיצוני, והוא תזכורת רבת ערך לכך שלא את הכל אנחנו צריכות לשאת לבד. 


הקשר הטיפולי שנרקום הוא יד מושטת, הוא הזמנה לשותפות בדרך, לליווי, לתמיכה, להכוונה. הוא עיניים טובות שרואות אותך, זוכרות ומזכירות לך כוחות, משאבים ואמונה. 


המרחב הטיפולי הוא בסיס בטוח ממנו תוכלי לנוע, לצאת לחקירה, התפתחות ולמידה והוא חוף מבטחים בו תוכלי לעגון, לחדש כוחות ולנוח מהמסע. 

פסיכותרפיה_edited_edited.jpg
חרדל בלי מסגרת_edited_edited.png

    מימוש, הגשמה ותהליכי יצירה

    הגוף הנשי, דימוי גוף ואכילה

    יחסי אם-בת, יחסי אב-בת

    רווקות, מערכות יחסים וזוגיות 

    מגדר ומיניות

    תהליכי פוריות ואובדן הריון

    הריון, לידה ואמהות

    בריאות נשית גניקולוגית והורמונלית 

    הזנה, כוחות חיים ודיכאון נשי

    טראומות בשדות היחסים, הלידה והמיניות 

נשים במרכז - תחומי ההתמחות

כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png

החזון שלי

אני מאמינה שלכל אישה יש זכות לחיים מלאים, מספקים ומשוחררים. בהמשך לכך, החזון הטיפולי שלי הוא לתמוך ולהרחיב את היכולת של נשים לחוש ביטחון בחייהן, לחוות הנאה, משמעות, שייכות וערך עצמי. איכויות אלו באות לידי ביטוי בראש ובראשונה דרך טיפוח יחסים של חמלה ואהבה עם עצמנו, גופנו וסביבתנו.

בתהליך הטיפולי אני שואפת לסייע לך להעמיק את הקשר ואת האינטימיות שלך עם עצמך, דרך מתן כלים אשר מאפשרים הקשבה למקצבייך הטבעיים, לאינסטינקטים, לידע ולסמכות הפנימית. כמו כן אני מעודדת אותך להתוודע למשאבים ולחוזקות שלך ולעשות בהם שימוש לטובת בריאותך הנפשית והגופנית.

חצי עלה כחול.png

העשיה הטיפולית שלי מוקדשת לעבודה עם נשים. מיקוד זה בא לידי ביטוי דרך יישום של עקרונות טיפוליים רגישי מגדר, לצד התעמקות במאפיינים המיוחדים בחיי נשים, ביניהם:

טיפול פסיכותרפיה דינמי התייחסותי

_DSC9903_edited.jpg

שאלה שתמיד קשה לי לענות עליה היא - כיצד נראה הטיפול? זאת מאחר וטיפול נפשי מטבעו אינו דבר מוגדר יתר על המידה, הוא אורגניזם חי, הוא משתנה, מתגבש ומתהווה תוך כדי תנועה. יתרה מכך, לכל אישה שאני פוגשת דרך משלה, מקצב משלה ומבנה אישיות גופני, נפשי ורוחני משלה, על כן החיבור הוא תמיד ייחודי ובכל מפגש מתגלה וקורה דבר מה אחר וחדש.  במידה רבה התהליך ודרכי העבודה נתפרים באופן אישי מתוך הקשבה אליך ובהתאם לאופי, לנטיות, לרצונות ולצרכים שלך.
ובכל זאת, כמה מילים על אופי התהליך, העקרונות המנחים והכלים אתם נעבוד בטיפול.

 

ראשית, פסיכו-תרפיה הינו טיפול העוסק בריפוי הנפש. כמטפלת אינטגרטיבית אני מעניקה מקום של חשיבות לגוף כמו גם לחוויה הרוחנית, אך הנפש נמצאת בלב העניינים.
הגישה ההתייחסותית המהווה ציר מרכזי בעבודתי, היא התפתחות מודרנית בתוך הגישה הדינמית, הנחת היסוד שלה היא בכך שבני אדם מונעים בראש ובראשונה מתוך הצורך בקשר והיא מתמקדת בהשפעות קשרים בין אישיים, בעבר ובהווה, על ההתפתחות והבריאות הנפשית - בכללם הקשר הטיפולי. 


הטיפול הנפשי - דינמי שואף להכיר את מארג חיי הנפש שלנו, על חלקיה המודעים והלא מודעים, להבין מהם הדפוסים שהתבססו בנו בעקבות אירועי חיים ולזהות כיצד אלו פועלים בחיינו ומשפיעים על - תפיסת העצמי ותפיסת הגוף שלנו, אמונות ודפוסי החשיבה, תחושות ורגשות, בחירות החיים, מערכות היחסים ועוד. 

זאת מתוך הכוונה להרחיב את המודעות לתהליכים התוך-נפשיים ולאפשר עיבוד של תכנים קונפליקטואליים ואירועי חיים מוקדמים, אשר יובילו לשחרור מדפוסים מגבילים, יתרמו לרווחה הנפשית ויגדילו את דרגות החופש אותן אנו חוות בחיינו.  
 

כחול עם עלים בלי מסגרת_edited_edited_edited.png

טיפול ממוקד נוכחות וגוף

 

בכדי לתת מענה להיותנו מרובות רבדים ומתוך כוונה לא "ליפול" לפיצולים הכה נפוצים בחיינו ובמערכות הבריאות השונות, הטיפול מתבסס על תפיסת גוף - נפש הוליסטית ושלמה. 
במהלכו יעשה חיבור קשוב ומעודן בין העבודה הנפשית-רגשית לעבודה ממוקדת גוף דרך שילוב תיאורטי ומעשי של כלים הפסיכותרפיה הגופנית. 

החיבור לגוף נוגע לתפיסות הגוף, למערכת היחסים שלנו אתו, למעברי חיים הנוגעים לגופנו הנשי ולאופן בו הגוף בוחר לבטא ולדבר את חיי הנפש.

טיפול מבוסס מיינדפולנס וחמלה 
 

תורת הנפש הבודהיסטית היא פסיכולוגיה חיה ונושמת בעלת ערך רב, המאפשרת לנו להתנסות בדרגות חדשות של קבלה עצמית, שחרור וחופש פנימי. היא נודעת בתרומתה לשיפור איכות החיים, ביסוס יכולת הכלה ושלווה, התמודדות עם מתח, דחק ומחלה.

הטיפול יתבסס ב"רוחו" על עקרונות וערכים מהפסיכולוגיה הבודהיסטית, כמו כן, במהלכו ישולבו לפי הצורך תרגולים ומתן כלים לעבודה עצמית מתוך גישות עבודה ממוקדות קבלה, מיינדפולנס וחמלה.  

המסגרת הטיפולית

איפה ניפגש? - הפגישות מתקיימות בקליניקה שלי אשר נמצאת בשכונת בהדר יוסף בצפון ת"א. ניתן לשלב במידת הצורך מפגשים אונליין אך ברוב המקרים המפגש בקליניקה הוא נחוץ וחיוני. 

 

למשך כמה זמן? - טיפול פסיכותרפיה הוא תהליכי ומתמשך אשר יכול לנוע בין כמה חודשים ועד מספר שנים –  במקרים מסוימים ובהתייחס לנושאים ממוקדים (לדוגמא: תקופת ההריון והאימהות ראשונית, עיבוד חווית לידה, צורך קבלת החלטה, הכנה למעבר או אירוע נקודתי) יכול הטיפול גם להיות קצר מועד, הנע בין מספר פגישות בודדות לכמה חודשי עבודה. 

 

באיזה תדירות? - המסגרת הטיפולית כוללת על פי רוב פגישה בשבוע. משך כל פגישה הוא כשעה.
במידת הצורך ניתן להיפגש גם פעמיים בשבוע. מהצד השני, לאורך הזמן ובמקרים בהם זה בטובת התהליך הטיפולי, נוכל לרווח את הפגישות לאחת לשבועיים, אך על סמך ניסיוני אין זה תומך או מתאים בתחילת התהליך הטיפולי.

מהי העלות? - העלות עבור כל מפגש היא 400 ש"ח.
במקרים מסוימים ניתן לקבל החזר מביטוחי בריאות פרטיים (מוזמנת ליצור איתי קשר בעניין). 

17.jpg
אפרסק בלי מסגרת_edited.png

אם את מעוניינת להעמיק את ההיכרות שלך עם עצמך, לחוות רווחה והקלה במקומות של קושי נפשי או גופני,
אני רוצה להזמין אותך לשוב הביתה, אל עצמך, אל רגשותיך ואל גופך. 
אני אהיה כאן ללוות ולתמוך, להיות בנוכחות ולנוע איתך יחד ; בין פנים וחוץ, בין העצמי והאחר, בין הגוף, הנפש והרוח -

כדי שתוכלי לפגוש ולחוות את עצמך במלוא עוצמתך, בדרך רכה, יצירתית וחדשה.

bottom of page