top of page

בחברותא - לימודים וסדנאות למקצועות הליווי והטיפול

מטפלים הם תלמידים נצחיים, ואין זה פלא -  לימודים מעניקים לנו כל כך הרבה. הם מאפשרים לנו להתפתח, להתרחב ולגדול, אישית ומקצועית;  מאפשרים לנו לרכוש כלים וידע חדש או להעמיק ולהתמקצע בזה שכבר ישנו; הם מעניקים לנו ביטחון, מאפשרים לנו להגדיל את טווח החופש והיצירתיות; הם מאווררים את שגרת העבודה בקליניקה; מהווים הזדמנות למפגש אנושי, חברי ומפרה ובכך גם מקלים על חווית הבדידות הכה רווחת בפרקטיקה הטיפולית.

 

הנושאים אותם בחרתי ללמד נסובים סביב סוגיות בחיי נשים ומגדר, טיפול ממוקד טראומה וכל הנוגע לעבודה בשדות של הריון ולידה, שינוי ומעברים וכוחות יצירה. כל נושא בפני עצמו וכמובן, בחיבורים המתבקשים ביניהם.
תחומים אלו הם הקרובים ביותר לליבי, הם אלו שהעמקתי בהם חקר וגילוי דרך טקסטים ותיאוריה, הדרכות, לימודים, וכמובן בפרקטיקה המקצועית. כמו כן, תחומים אלו קוראים אותי למעורבות מתוך ביקורת על המצב הקיים ומתוך רצון להשפיע ולשנות את פניהם במרחבים של טיפול וליווי ומעבר להם.


דרכי הלימוד בסדנאות ובהכשרות הם בהשראת מודל הלמידה ב"חברותא" הכולל שלושה מוקדים מרכזים - אני, אחר, טקסט. מודל זה נשען על מתודה המשלבת בין רכישת ידע פורמלי מבוססת תיאוריה, מחקר וטקסט לבין פיתוח, עיבוד והפרייה המתאפשרים מתוך התהליך הקבוצתי ומתוך דיון ואינטראקציה בין אישית.

עקרונות נוספים כוללים: יצירת מרחב ותהליך התומך בהתפתחות אישית לצד המקצועית, לימוד מבוסס על "הליכה בדרך" וחיבור מבוסס חוויה, טיפוח יחסים של הדדיות ושותפות בין חברי הקבוצה כהיבט תומך של תהליך הלמידה, למידה מעודדת חקירה וחשיבה ביקורתית דרך שאילת שאלות וערעור על תפיסות ואמונות, מודל מעגלי המעניק חשיבות לידע של כל המשתתפים ומערער תפיסות הנוגעות לבעלות על הידע.

_DSC0984.jpg
עלה ירוק.png
אפרסק בלי מסגרת_edited.png

נביעה - טיפול בנשים בגישה אינטגרטיבית פמיניסטית
 

תכנית לימוד אשר מציעה לנשים העוסקות במקצועות הטיפול והליווי היכרות מעמיקה עם גישת הטיפול הפמיניסטי, עם נושאים האופייניים לחיי נשים ופסיכולוגיה של האישה.  
 

בליבה של תכנית הלימודים עומדת תפיסה אינטגרטיבית של היבטי גוף-נפש-רוח בחיי נשים, זאת לצד ההכרה בהשפעות חברתיות ותרבותיות, בין דוריות וקולקטיביות הנוגעות לסיפור הנשי. 

חצי עלה כחול.png
חצי עלה כחול_edited.png
עלה כחול.png

קבוצת לימוד תהליכית העוסקת בתכנים מעולמה הפסיכולוגי, הגופני והרוחני של האישה, במפגש עם נושאים אלו בקליניקה ובתהליכי ליווי שונים.
מקורות הידע והתוכן נשענים על עקרונות הליבה בטיפול רגיש מגדר
, מיתוסים ואגדות, תהליכי יצירה, טקסטים ושירה, ועל חיבור ונגישות למקור הידע העצום האצור בתוכנו, בנפשנו ובגופנו - הנביעה.

14.jpg

24.1.23
פרונטלי

כחול עם עלים בלי מסגרת_edited_edited_edited.png

בסיס בטוח - תכנית הכשרה לטיפול אינטגרטיבי רגיש טראומה 
 

המפגש עם טראומה הוא חלק אינטגרלי, נפוץ ואף חיוני בעבודה הטיפולית בפרקטיקות שונות ומגוונות, אשר נושא עימו חששות, אתגרים ומורכבויות שונות.

 

בסיס בטוח היא תכנית הכשרה אינטגרטיבית למטפלים ומטפלות מדיספלינות שונות ומגוונות, מטרתה לאפשר למטפלים לפעול מתוך ידיעה, רגישות וביטחון מירביים במפגש עם שדות הטראומה בעבודתם. 
השנה לראשונה, בנוסף להכשרת הבסיס, תיפתח תכנית המשך לבוגרות ובוגרי ההכשרה או תכניות אחרות מקבילות. 

מטרת ההכשרה להקנות ולבסס ידע וכלים הנוגעים למפגש עם טראומה בקליניקה. בעזרתם נוכל להתאים את דרכי הטיפול, את המרחב ואת הקשר הטיפולי, ולהפכם לבסיס בטוח - בסיס ממנו יכולה להתחולל תנועה לעבר החלמה.

IMG-3.jpg

24.11.22
פרונטלי

לבסיס בטוח.jpg

23.3.23
קורס טבע

תכנית שמטרתה לאפשר המשך עיבוד ואינטגרציה דרך למידה מבוססת חוויה, תהליך אישי וטיפוח איכויות של - יצירתיות, חיוניות ונוכחות במעשה הטיפולי.
בתכנית נלמד ונתרגל כלים לויסות דרך תנועה וגוף, ועבודה עם טראומה מבוססת משאבים בכלים של טבע, מיינדפולנס ויצירה.

bottom of page