בחברותא - לימודים וסדנאות למקצועות הליווי והטיפול

מטפלים הם תלמידים נצחיים, ואין זה פלא -  לימודים מעניקים לנו כל כך הרבה. הם מאפשרים לנו להתפתח, להתרחב ולגדול, אישית ומקצועית;  מאפשרים לנו לרכוש כלים וידע חדש או להעמיק ולהתמקצע בזה שכבר ישנו; הם מעניקים לנו ביטחון, מאפשרים לנו להגדיל את טווח החופש והיצירתיות; הם מאווררים את שגרת העבודה בקליניקה; מהווים הזדמנות למפגש אנושי, חברי ומפרה ובכך גם מקלים על חווית הבדידות הכה רווחת בפרקטיקה הטיפולית.

 

הנושאים אותם בחרתי ללמד נסובים סביב סוגיות בחיי נשים ומגדר, טיפול ממוקד טראומה וכל הנוגע לעבודה בשדות של הריון ולידה, שינוי ומעברים וכוחות יצירה. כל נושא בפני עצמו וכמובן, בחיבורים המתבקשים ביניהם.
תחומים אלו הם הקרובים ביותר לליבי, הם אלו שהעמקתי בהם חקר וגילוי דרך טקסטים ותיאוריה, הדרכות, לימודים, וכמובן בפרקטיקה המקצועית. כמו כן, תחומים אלו קוראים אותי למעורבות מתוך ביקורת על המצב הקיים ומתוך רצון להשפיע ולשנות את פניהם במרחבים של טיפול וליווי ומעבר להם.


דרכי הלימוד בסדנאות ובהכשרות הם בהשראת מודל הלמידה ב"חברותא" הכולל שלושה מוקדים מרכזים - אני, אחר, טקסט. מודל זה נשען על מתודה המשלבת בין רכישת ידע פורמלי מבוססת תיאוריה, מחקר וטקסט לבין פיתוח, עיבוד והפרייה המתאפשרים מתוך התהליך הקבוצתי ומתוך דיון ואינטראקציה בין אישית.

עקרונות נוספים כוללים: יצירת מרחב ותהליך התומך בהתפתחות אישית לצד המקצועית, לימוד מבוסס על "הליכה בדרך" וחיבור מבוסס חוויה, טיפוח יחסים של הדדיות ושותפות בין חברי הקבוצה כהיבט תומך של תהליך הלמידה, למידה מעודדת חקירה וחשיבה ביקורתית דרך שאילת שאלות וערעור על תפיסות ואמונות, מודל מעגלי המעניק חשיבות לידע של כל המשתתפים ומערער תפיסות הנוגעות לבעלות על הידע.

_DSC0984.jpg
עלה ירוק.png
אפרסק בלי מסגרת_edited.png

נביעה - טיפול בנשים בגישה אינטגרטיבית פמיניסטית
 

תכנית לימוד אשר מציעה לנשים העוסקות במקצועות הטיפול והליווי היכרות מעמיקה עם גישת הטיפול הפמיניסטי, עם נושאים האופייניים לחיי נשים ופסיכולוגיה של האישה.  
 

בליבה של תכנית הלימודים עומדת תפיסה אינטגרטיבית של היבטי גוף-נפש-רוח בחיי נשים, זאת לצד ההכרה בהשפעות חברתיות ותרבותיות, בין דוריות וקולקטיביות הנוגעות לסיפור הנשי. 
התכנית בנויה ממודולות ממוקדות נושא וניתן להירשם אליהן יחד או בנפרד.

חצי עלה כחול.png
חצי עלה כחול_edited.png
עלה כחול.png

קבוצת למידה בנושא יחסי אמהות ובנות 

מודולה זאת שמה במרכז את נושא היחסים שבין אמהות ובנות, את השפעותיו של קשר זה על חיי הגוף-נפש ואת המפגש עם נושא זה בקליניקה. בתכנית נשלב בין למידה פורמלית לתהליך עבודה אישי וקבוצתי מבוסס חוויה. במודולה נצלול לתוך מודלים ותמות שונות של יחסי אמהות ובנות, נעשה זאת דרך היכרות עם תיאוריות פמיניסטיות ודרך העמקה בארכיטיפים, מיתוסים קדומים ואגדות.

_DSC8485 (1).jpg

10
Jan

_DSC9959 (1).jpg

היבטים נפשיים ממוקדי גוף בפוריות, הריון ולידה והורות ראשונית

מודולה זאת מבקשת להעניק את הידע, הרגישות והכלים אשר יסייעו לנו במפגש הקליני עם נשים במעגל הפריון הנשי.
הנושאים בהם נעסוק: ליווי תהליכי פוריות, הורות יחידנית ומשפחות חדשות, התלבטות ובחירה בנוגע לאמהות, הפלות ואובדני הריון, חרדות ודיכאון בהריון, חרדה מהלידה ולידה טראומטית, קשיים ודיכאון לאחר לידה, פרידה משלב הפריון ועוד.

ציפור שקופה ללוגו_edited_edited.png

בקרוב

כחול עם עלים בלי מסגרת_edited_edited_edited.png

בסיס בטוח - תכנית הכשרה לטיפול אינטגרטיבי רגיש טראומה 
 

המפגש עם טראומה הוא חלק אינטגרלי, נפוץ ואף חיוני בעבודה הטיפולית בפרקטיקות שונות ומגוונות, אשר נושא עימו חששות, אתגרים ומורכבויות שונות.

 

בסיס בטוח היא תכנית הכשרה אינטגרטיבית למטפלים ומטפלות מדיספלינות שונות ומגוונות, מטרתה לאפשר למטפלים לפעול מתוך ידיעה, רגישות וביטחון מירביים במפגש עם שדות הטראומה בעבודתם. 
השנה לראשונה, בנוסף להכשרת הבסיס, תיפתח תכנית המשך לבוגרות ובוגרי ההכשרה או תכניות אחרות מקבילות. 

מטרת ההכשרה להקנות ולבסס ידע וכלים הנוגעים למפגש עם טראומה בקליניקה. בעזרתם נוכל להתאים את דרכי הטיפול, את המרחב ואת הקשר הטיפולי, ולהפכם לבסיס בטוח - בסיס ממנו יכולה להתחולל תנועה לעבר החלמה.

IMG-3.jpg

16
Des

לבסיס בטוח.jpg

בסיס בטוח שלב ב' - תכנית המשך והעמקה

תכנית ההמשך מבקשת להרחיב את הידע וההבנה בנוגע למפגש עם טראומה התפתחותית וטראומה מורכבת בטיפול.

בהכשרה נעמיק בלמידה אודות פגיעות בראשית החיים ופגיעות מבית, פגיעות מיניות, נפגעי הורות מתעללת נרקיסיסטית ועוד. 

ציפור שקופה ללוגו_edited_edited.png

בקרוב