top of page

מרחב משלך - הדרכה מקצועית למטפלות ומטפלים

יש משהו בקהילה שלנו, נשות ואנשי הטיפול, שחש הכי בנוח לתת. משהו שיודע באופן כמעט אינטואיטיבי להיות שם בשביל האחר. רובנו הגענו לתחום מתוך רגישות גבוהה והיכרות אישית עם מצוקה וכאב, מצוידות במיומנויות הכלה וטיפול שפיתחנו במשך החיים ורצון גדול לעזור לאחרים. 

הבחירה להתמסר למקצוע שמהותו נתינה היא בחירה ראויה וטובה, יש שיאמרו שליחות, אך אין זה מן הנמנע שהדרך אותה אנו עוברות תפגיש אותנו עם קושי וקונפליקטים, עם מקרים מציפים שפשוט חודרים לנו מתחת לעור, ועם פערים ניכרים - בין מה שהיה לנו בדמיון לאיך שזה באמת מרגיש, בין היעדים אליהם אנו מכוונות למקומות אליהם אנו מגיעות בפועל, בין תחושת היכולת למפגש הבלתי נמנע עם חוסר ביטחון ובין כוונת הלב להרבות בטוב אל מול החשש הכל כך מוחשי לפגוע או להזיק.

לפעמים לא ברור מה מאתגר יותר, לעבוד על צמצום אותם קשיים ופערים או לפגוש בהבנה שאת חלקם נצטרך פשוט ללמוד להכיל. מה שבטוח הוא, שכדי להצליח, כדי להתפתח ולהיות בטוב לאורך זמן, עלינו ללמוד להרפות לרגעים מ"התפקיד" ולשאול מה אנחנו צריכות וצריכים. כמטפלים עלינו לפתח ולשמר מנהגי self care שיקלו ויאפשרו לנו לעשות את הדבר שאנחנו כל כך אוהבים תוך כדי הקשבה ושמירה עצמית. 

 

מרחב משלך שואף לתת מענה בדיוק לזה - מקום, זמן ומפגש אישי המיועד קודם כל עבורך.

מקום שניתן לנשום בו, לחלוק, לפרוק, להתאוורר, לשאול ולהתייעץ.
מפגש שיאפשר לך למנף את האתגרים למקום של גדילה והתפתחות מקצועית ואישית.

_DSC3930 (1) (1).jpg
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כתם אדום.png
כחול עם עלים בלי מסגרת.png

הדרכה למקצועות הליווי והטיפול המשלים

העיסוק בתחום הטיפול והליווי המשלים, המגע והמפגש עם הגוף ומעבר לו, מהווים מחד שער לעבודת עומק רגשית ונפשית ומאידך פתח למפגש ישיר והצפה של מורכבויות. 

בליווי של מטפלים מתחומים כגון - דולות, רופאים סינים, פיזיותרפיסטיות רצפת אגן, תזונאיות, מורות ליוגה ועוד - לפעמים לוקח רגע להתגבר על פערי שפה, לפעמים יש איזה חשש ראשוני, אך בעיקר זה תמיד מדהים לגלות עד כמה מפגשים אלו נחוצים ותורמים.

 

מהות הליווי במקרים אלו היא לתמוך בך כמטפל/ת בנוגע לקשיים רגשיים או בין אישיים שעשויים לצוף בעבודתך באופן כללי או מול מטופלים ספציפיים, לתמוך ביכולת שלך להחזקת המרחב הרגשי, לעבוד באופן מיודע ורגיש טראומה, להכיר את שדות ההעברה ואת האופן בו הם פועלים ולקבל כלים לעבודה מיטיבה איתם.

 

ההדרכה יכולה להיות ממוקדת סביב מקרה מורכב או קושי נקודתי והיא יכולה להיות כחלק מתהליך המשכי.

חצי עלה כחול.png
חרדל בלי מסגרת_edited_edited.png

בראשית הדרך, רובנו נתוודע להבנה ששום הכשרה או מסלול לימודים אינם יכולים להכין אותנו באופן שלם לשלל הסיטואציות המורכבות, השאלות וההתלבטויות איתם נאלץ להתמודד - ברמה האישית, המקצועית ולעיתים קרובות גם העסקית.

 

בליווי אנו מיישמות מודל בעל אופי גמיש, רחב ומשתנה לפי הצורך. המשמעות היא שנוכל לנוע בין נושאים ותכנים רלוונטיים המעסיקים אותך כמו: עיצוב וגיבוש הזהות המקצועית ופיתוח שפה אישית, תהליכי קבלת החלטות ברמה המקצועית והעסקית (כמו המשך לימודים, התמקדות בקהל יעד וכו'), הרחבת הידע לגבי נושאים ספציפיים שעולים בטיפול, מציאה וגיבוש צורת עבודה שתהיה לך נכונה בנוגע למסגרת הטיפולית, תמיכה וליווי בנוגע לתכנים אישיים, ועבודת רפלקציה ועיבוד הנוגעת למקרים אותם תבחר/י להביא ולהציג בפגישות.

 

יש בי שמחה גדולה ללוות מטפלות ומטפלים בראשית הדרך המקצועית, להיות שותפה ועדה למשהו שמתהווה ומתפתח.

הדרכה למטפלים בתחילת דרכם המקצועית

אפרסק בלי מסגרת.png

ליווי זה מיועד לפסיכותרפיסטים מגישות שונות ולמטפלים מתחומי ההבעה והיצירה, והוא הזמנה להעמקה מרתקת ומצמיחה בעולם הטיפול שתאפשר לך מקסימום שחרור וחופש פעולה. בהדרכה נעסוק בעיבוד התהליכים המתרחשים עם המטופלים, בתכני גילום מחדש, העברה והעברה נגדית, ובתכנים התוך והבין אישיים שעולים בטיפול, זאת מתוך כוונה לצייד אותך בתובנות הנוגעות למטופלים, לקשר הטיפולי ולעצמך כמטפל/ת וכאדם.

במפגשים נעבוד הן עם תכני הטיפול הגלויים אשר באים לידי ביטוי דרך הצגת הרקע של המטופלים ותהליכי העבודה, והן עם התכנים המובלעים אשר מתגלים דרך חיבור למימד החוויתי של התהליך הטיפולי. על מנת שנוכל להתחבר לתהליך הדינמי החי המתרחש בחדר הטיפולים וכדי לעודד תכנים לא מודעים להתגלות, נחתור ליצירת קשר ישיר ובלתי אמצעי המבוסס על אסוציאציות תחושתיות, רגשיות, ומחשבתיות, ונעשה שימוש בייצוגים, בכלי השלכה ובחומרי הבעה ויצירה.

הדרכה קלינית בדגש דינמי לפסיכותרפיסטים

חצי עלה כחול.png
חצי עלה כחול_edited.png
עלה כחול.png
עלה ירוק.png

המפגש בינינו וארגז הכלים שלי 

מוקטן
חרדל בלי מסגרת_edited_edited_edited.png

אני מזמינה אותך לתהליך למידה וגדילה.

תהליך מכבד, משותף והדדי,
אשמח ללוות אותך בדרכך המקצועית,
ליצור איתך ועבורך מרחב משלך.

כמטפלת, במבט לאחור על דרכי אני יכולה לומר שהדרכות מהוות חלק מהותי ובלתי נפרד מתהליכי הלימוד וההתמקצעות שלי. כמו כן, אני יודעת שלא הייתי שורדת במקצוע הזה לאורך זמן ללא הליווי והתמיכה של מדריכות נפלאות שפסעו לצידי, חיזקו ותמכו בי. 


למפגש בינינו אני מגיעה עם ניסיון של כ 5 שנים בהדרכה ו 15 שנות ניסיון בקליניקה.
בסיס הידע המקצועי שלי הוא בפסיכותרפיה גופנית ופסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס בגישה בודהיסטית. בעשור האחרון אני לומדת ומטפלת על פי עקרונות הגישה התייחסותית הפמיניסטית. במהלך השנים רכשתי ידע ונסיון מעשי רב בנוגע לעבודה עם נשים סביב סוגיות שונות ומגוונות, בנוגע לטיפול ממוקד קשר ובנוגע לעבודה עם טראומה בכלל וטראומה מורכבת והתפתחותית בפרט.

כמדריכה אני שמה דגש על החיבור בין העולם הפנימי (התוך נפשי) לעולם האמיתי (החוץ נפשי) והשפעותיו על הרווחה הנפשית - בדגש על טראומה והיבטים סוציו-חברתיים בחיי נשים. חיבור זה והמשמעויות שלו בפרקטיקה הטיפולית נוטים להיות חסרים במרחבים מקצועיים רבים והם מהווים חלק בלתי נפרד מהשפה והתפיסה הטיפולית אליה אני חונכת.  כמו כן, אני מעודדת להתבוננות ותפיסה אנושית רחבה, רבת רבדים והוליסטית.
מפגשי הליווי וההדרכה משלבים בתוכם לפי הצורך עבודה עם הגוף, מיינדפולנס, כתיבה, יצירה והבעה, קונסטלציה משפחתית ועוד.

בחרתי להדריך בראש ובראשונה מתוך סקרנות גדולה שיש בי כלפי עולם הטיפול, אותו אני תופסת כישות חיה שמשתנה ומתהווה ללא הרף. במובן זה, אני תמיד נרגשת לפגוש ולהכיר אנשי מקצוע נוספים, לצלול יחד ולגלות את העולם השוכן בהם ואת טביעת האצבע הייחודית שלהם בשדות הריפוי.
בליווי אני מעמידה לרשותך את כל הידע והניסיון שרכשתי לאורך שנות עבודתי אך עם זאת חשוב לי לציין שאין לי כל כוונה לעצב אף אחד בדמותי - מה שעומד לנגד עיניי הוא הרצון להכיר, להעצים, ולחזק אותך בדרכך האישית והמקצועית.

מפגשי ההדרכה מתקיימים בקליניקה שלי בתל אביב או בזום. מחיר שעת הדרכה הוא 400 ש"ח. 

bottom of page