מרבית הנשים בגיל הפוריות חוות בשלב כזה או אחר הפרעות שונות בהקשר למחזור החודשי, החל מתופעות לא נעימות ועד כאלו הפוגעות משמעותית באיכות חייהן ולעיתים קרובות גם ביכולת להתעבר.
הטיפול הטבעי בהפרעות ובתסמונות סביב המחזור החודשי מספק מענה ממשי ועמוק להקלה ושינוי. זאת על רקע התיחסותו לשורש הבעיה ולרבדי גוף נפש ולא רק לסימפטומים ולמופעים שלה.
הוא מאפשר הקשבה ולמידה לשפת הגוף והענות לשינויים המתבקשים בעולמנו הפנימי והחיצוני.
הטיפול מבוסס על עקרונות ריפוי טבעיים שמקורם בחוכמתה של האדמה והידע האנרגטי העמוק אודות גוף האישה. הוא משלב עבודה של שיאצו, עיסוי בטןתזונה תוספים וצמחי מרפא.
זאת לצד התייחסות חשובה להבנת המחזור והאופן בו הוא מופיע בחייך והקניית כלים לקשר אישי עם המחזור המבוססים על מודעות טבעית לפריון ועבודה בגישת מינדפולנס.

באילו הפרעות ובעיות מחזור ניתן לטפל?

אמנוריאה (אל וסת) – תופעה שיכולה להגרם עקב מחסור או בעיה בזרימת של הדם כמו גם על רקע רגשי. הטיפול המומלץ הוא שיאצו, לחיזוק והנעה של האנרגיה, עיסוי בטן ושינוי תזונה במטרה לחזק את הגוף והדם, לשפר את זרימתם ולהפחית לחות במערכת הגניקולוגית. – סיפור מקרה ומאמר בנושא
תסמונת השחלות הפוליציסטיות- בתסמונת האישה לא מביצת באופן סדיר ולכן מהווה התופעה את הסיבה הנפוצה ביותר לאי פריון אצל נשים, הטיפול כולל שינויי תזונה, מאחר ויש קשר הדוק בין תזונה לתופעה, טיפול שיאצו, עיסוי בטן וצמחים, לחיזוק אנרגיית הכליות ואלמנט האדמה.
תסמונת קדם ווסתית- תסמונת המונה קרוב ל100 תסמינים שונים, גופניים ונפשיים, המופיעים בשלב הצהבת הזקיק, התסמונת נפוצה בקרב 80 אחוז מהנשים בגיל הפוריות. הטיפול משלב שיאצו, תזונה, צמחים ומודעות גוף נפש. הטיפול יעיל גם לנשים הסובלות מדיסמנוריאה – כאבי בטן ואגן עוויתים בימי הוסת וממנורגיה – דימום כבר.
אנדומטריוזיס- מחלה גניקולוגית בה מתפשטים תאי רירית הרחם אל איברים שונים מחוץ לרחם וגורמים לדימום פנימי, דלקות באיברים המודבקים וציסטות. אלו מובילים לכאבים עזים בזמן המחזור ובקיום יחסי מין, קשיי פריון ועוד. במקביל לטיפול מערבי מומלץ לתמוך באיזון פנימי והזרמת האנרגיה של הכבד (האחראי למחלה לפי הרפואה הסינית) ע"י שיאצו, תזונה ועבודה עם מיננדפולנס להפחתת מתח.

הערך המוסף של טיפול בבעיות המחזור

מחזור הוסת הוא המחזור הבסיסי ביותר שלנו הנשים, הוא מחבר אותנו לטבע ולמחזורים הגדול.
הוא קושר אותנו לנשיות שלנו, לביוגרפיה ולסיפור המשפחתי והבין דורי ולנשיות האוניברסלית.
מחזור הווסת יכול לשמש לנו מערכת הנחייה פנימית חשובה, יכולת להתכוונן, להכיר ולהתחבר אל עצמנו ואל מאוויינו הכמוסים והפנימים ביותר ולאפשר לנו חיים יותר הרמונים ומחוברים למעגל הגאות והשפל הנוכח בחיי כל אישה ואישה.
כשאנו מפנות את הגב לאמיתות החשובות האלו, אנו מכשירות את הקרקע להופעת תסמיני מחלה שונים בהקשר של המחזור החודשי, גופנו מאותת לנו ומזמין אותנו להיות בתשומת לב לדבר מה בחיינו שאינו מספק אותנו, לאורחות חיים והרגלים לא מיטיבים, למתח ודחק רבים שאנו נושאות אתנו ולחוסר ברווחה ובבריאות.
אם נתפנה ונקדיש מעצמנו בכדי לגעת, להקשיב ולטפל בעצמנו ובגופנו אני מאמינה שהתמורה לה נזכה תהיה מבורכת ומשמעותית לבריאותנו ולאיכות חיינו כנשים.
לפרטים נוספים אודות הטיפול בהפרעות במחזור הוסת 052-4711149
קריאה נוספת ומאמרים בנושא:
בחזרה לדף שלום עם הגוף