החכמים חיו לפי חוקי הטבע ולכן גופם לא סבל ממחלות משונות. הם לא איבדו שום דבר שהטבע העניק להם ותמצית חייהם לא הייתה מותשת מעולם ~ " Nie jing

הנחיות לתזונה ובניית תפריט אישי, המבוססים על התפיסה הסינית, מתלווים לטיפול ממוקד גוף בשיאצו מתוך כוונה להעמיק את האפקט הטיפולי.
ככלל, נתונה ההחלטה, האם לכלול אספקט תזונתי בתהליך בידיה של המטופלת, אך במקרים מסויימים, כדוגמת טיפול בקנדידה, אנמיה, מעי רגיז, שחלות פוליציסטיות, פריון, תמיכה בהריון ולאחר הלידה, תופעות גיל המעבר ועוד, יהווה הטיפול בעזרת המזון רכיב חיוני ומהותי.

מטרת הטיפול בתזונה היא לחזק, לאזן, לשפר זרימה של צ'י ודם לאיברים השונים ולתמוך בתהליכי ריפוי והחלמה של האישה הנוגעים לגופה ולנפשה. העקרונות התזונתיים אינם מתייחסים לרצון לרזות או לרדת במשקל. יחד עם זאת, בחירת תפריט מיטיב, מזין ומאזן תוביל לעתים קרובות לירידה מבוקרת ומאוזנת במשקל, שתישמר לאורך זמן.

תפיסת התזונה הסינית ופילוסופיית ריפוי

התזונה הסינית היא אמצעי חשוב למניעת מחלות ולשמירה על איזון והרמוניה בגוף ובנפש.  תזונה ייחודית זו לא מתייחסת להרכבו הביוכימי והקלורי של המזון, כפי שנהוג במערב, אלא נשענת על ידע בין אלפי שנים הנוגע להיבט האנרגטי של המזון והשפעתו על הגוף. התזונה הסינית מתייחסת לטמפרטורה האנרגטית, לחמשת הטעמים, לכיוון ולאופן בו המזון מניע אנרגיה בגופנו וליכולותיהם של המזונות השונים לרפא מחלות ודיסהרמוניות באיברים השונים.

פתגם ידוע ברפואה הסינית אומר, שלכל מטופל נתפרת חליפה אישית. ואכן, הקשבה עדינה למורכבויות האינסופיות ולייחודו של כל אדם ואדם, מאפשרת התאמה ובחירות טיפוליות אישיות, על אחת כמה וכמה נכון הדבר בנוגע להתאמת תפריט תזונתי.

על פי הגישה הרפואה הסינית, אין מזון מסויים בריא או מזיק. הגדרות אלה מתחלפות בהתבוננות והתייחסות רחבה לאדם, ולמצבו הנתון, המושפע משילוב בין תכונות מולדות ותורשה, השפעות בהמשך החיים, גילו, אורח חיים, והשפעות סביבתיות וחיצוניות כמו אקלים ועונות השנה.

על אוכל, רגשות ומה שביניהם

בהתייחסות אל תזונת האישה אני מכירה במורכבות שיש לנשים בתרבות שלנו עם הזנה ומזון ועם דימוי הגוף. השאיפה שלי היא לתמוך באישה בבחירותיה הנוגעות לא רק לסוגיות של 'מה לאכול' ו'כמה לאכול' אלא גם לנושא של – איך לאכול; להתייחס למערכת היחסים שיש לאישה עם מזון ואכילה.

לפי הצורך ניתן לשלב בטיפול התבוננות משותפת בנושאים של אכילה רגשית, אכילה מפצה ואכילה מתוך דחק, דיכאון וחרדה. ההתמקדות היא בהקניית כלים התנהגותיים לאכילה מודעת (mindful eating) ולהעצמת יכולת הבחירה בנוגע לתזונה, לצד כלים מעשיים להתמודדות עם דיכאון, דחק וחרדות.

יש לך שאלות? רוצה לקבל פרטים נוספים? אשמח אם תדברי איתי 052-4711149 אפרת

בחזרה לדף >> זן שיאצו לנשים
>> דרך הגוף