"בחברה הטרודה בדרך הטובה ביותר לגידול ילדים, אני מגלה צורך להתאים את הטוב ביותר עבור ילדי עם מה שחיוני עבורי כדי להיות אם מאוזנת" ד"ר כריסטיאן נורת'רופ
אומרים שצריך כפר שלם כדי לגדל ילד, ורק מי שהיא כבר אמא יכולה באמת להבין עד כמה מדוייק המשפט הזה. והיום, אין ממש כפרים, לרוב יש תא משפחתי מצומצם ובמקרה הטוב כמה חברות. ובעיקר יש אותך, אמא במשרה מלאה. אמא 24 שעות ביממה.
וכשאת עוברת בשער האמהות, הראשון, השני, או כל אחד אחר מהם, כמעט תמיד את פוגשת את הפער. הפער בין מה שראית מסביבך, בין מה שחשבת, תכננת וחלמת לבין מה שבפועל קורה.


כמעט כל הנשים לאחר הלידה מרגישות ש… 

שהגוף שלנו השתנה.. נחלש ואיבד משהו מהאיזון הטבעי והחיוני שלו…
שהטיפול בתינוק הרך היא משימה תובענית שלא ממש מאפשרת לנו להתאושש ולהתחזק…
שבלי שנשים לב הצרכים הבסיסים ביותר שלנו, כמו אוכל ושינה, נדחקים הצידה…
את המציאות המורכבת הזאת גופנו מבטא בכאבים, בחולשה ועייפות, בבעיות גב, צוואר ושכמות, בקשיי שינה, בעצבנות ומתח, בקושי ביצור חלב אם ועוד.

גם ברמה הנפשית אנו עשויות למצוא את עצמנו רגישות ופגיעות במידה רבה, חוות קשת שלמה של רגשות מורכבים ומועצמים ואנו מתמודדות עם לא מעט פחדים, חששות ומחשבות מטרידות.

וכמובן, כולנו מכירות בעצמנו את חלק השופט שלא ממש שבע רצון מה"הישגים" שלנו כאמהות ומעמת אותנו עם תחושות של כעס עצמי, אשמה ובושה ופוגע בביטחון שלנו בעצמנו ובערכנו.

ובכל זאת, כל כך מעט נשים לאחר הלידה פונות לקבלת עזרה

וזה ברור ומובן בהתחשב במציאות המורכבת שגורמת לנו למקם את הצרכים שלנו נמוך.
ובכל זאת, מומלץ לקבל תמיכה וסיוע ככל הניתן בתקופה זאת של חייך.
תמיכה בשלב זה היא הרבה יותר מפינוק! היא מהותית ומאפשרת לך לחוות את האמהות שלך באופן מספק וחיובי במקום ליצור משקעים וטראומות.
אני מזמינה אותך, בפרק הכל כך חשוב בחייך, להעניק לעצמך – ממש כשם שאת מעניקה לתינוקך- זמן, מגע, קשר ומרחב בטוח שהוא רק בשבילך.
לגעת ולעבד את חווית הלידה במידה וזאת הייתה קשה והותירה אחריה משקעים, לקבל תמיכה גופנית ונפשית, להתחזק מבפנים והקל עליך בהסתגלות המעבר בשער האמהות